ساخت ربات در bot father

  • مدرس: علی بیگدلی
  • تاریخ انتشار: 1403/04/12
  • تعداد بازدید: 48

ایجاد یک ربات در BotFather

برای ایجاد یک ربات تلگرام و دریافت توکن دسترسی، باید از ربات @BotFather استفاده کنید. این ربات مخصوص ایجاد و مدیریت ربات‌های تلگرام است و تمام ابزارهای لازم برای ساخت ربات را در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه مراحل ایجاد یک ربات جدید با استفاده از @BotFather شرح داده شده است:

  1. باز کردن چت با BotFather: ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید و در قسمت جستجو، عبارت @BotFather را تایپ کنید. روی چت BotFather کلیک کنید تا وارد صفحه گفتگو با آن شوید.
  2. شروع گفتگو با BotFather: پس از ورود به چت، روی دکمه Start کلیک کنید یا فرمان /start را تایپ کنید و ارسال کنید. این کار باعث می‌شود که لیستی از دستورات قابل استفاده توسط BotFather نمایش داده شود.
  3. ایجاد ربات جدید: برای ایجاد یک ربات جدید، دستور /newbot را وارد کنید و ارسال کنید. BotFather از شما می‌خواهد تا نامی برای ربات خود انتخاب کنید. این نام می‌تواند هر چیزی باشد که دوست دارید، مانند "MyFirstBot".
  4. انتخاب نام کاربری ربات: بعد از انتخاب نام، BotFather از شما می‌خواهد تا یک نام کاربری (username) برای ربات خود انتخاب کنید. این نام کاربری باید منحصر به فرد باشد و به "bot" ختم شود. به عنوان مثال، "my_first_bot".
  5. دریافت توکن دسترسی: پس از انتخاب نام کاربری، BotFather یک پیام حاوی توکن دسترسی (API Token) برای شما ارسال می‌کند. این توکن یک رشته کاراکتر منحصر به فرد است که ربات شما را شناسایی می‌کند و برای ارتباط با API تلگرام استفاده می‌شود. حتماً این توکن را در جایی امن نگه دارید و آن را با کسی به اشتراک نگذارید.

پیام BotFather به این شکل خواهد بود:

Done! Congratulations on your new bot. You will find it at t.me/my_first_bot.
You can now add a description, about section and profile picture for your bot.

Use this token to access the HTTP API:
123456:ABC-DEF1234ghIkl-zyx57W2v1u123ew11

For a description of the Bot API, see this page: https://core.telegram.org/bots/api

 


ثبت دیدگاه


نکته: آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه کاربران (0)


هیچ دیدگاهی ثبت نشده است می توانید اولین نفر باشید