Two Scoops of Django 3.x
django 199

Two Scoops of Django 3.x

هدف ما از نوشتن این کتاب، به تحریر در آوردن تمام نکات، ترفندها و روش‌های رایج نانوشته ای است که ما طی سال‌ها کار با جنگو آموخته ایم. در هنگام نوشتن این کتاب، ما خود را همچون کاتبانی تصور کرده که چیز‌های مختلفی که افراد تصور می‌کنند دانش رایج است را با مثال هایی ساده ثبت کرده ایم.

در کتاب Two Scoops of Django 3.x (دو اسکوپ از جنگو 3.x)، ما شما را با نکات، ترفندها، الگوها، تکه کد‌ها و تکنیک‌های مختلفی که طی سال‌ها کار با جنگو یاد گرفته ایم آشنا می‌کنیم. این کتاب بروز رسانی و توسعه یافته نسخه‌های قبلی است که: برای Django 3.x به روز شده است (که حداقل تا آوریل 2024 توسط تیم اصلی نگهداری خواهد شد!)؛ برای مطابقت با تغییرات در اکوسیستم جنگو، همراه با اصلاحات و توضیحات اضافه شده به لطف بازخورد خوانندگان و بازبین‌های فنی، به روز شده است؛ برای پایتون 3.8 و 3.9 بروز شده است؛ تقریباً در هر مبحثی از مطالب کتاب تجدید نظر شده است و مطالبی جدید در مورد Django REST Framework، GraphQL، امنیت، فرم ها، مدل‌ها به ویرایش جدید این کتاب اضافه شده اند.

مانند مستندات رسمی جنگو، این کتاب نحوه‌ی انجام کارها در جنگو را شامل می‌شود و سناریو‌های مختلف یرا همراه با مثال‌های کدی نشان می‌دهد. بر خلاف مستندات جنگو، این کتاب سبک‌های خاص کد نویسی، الگو‌ها و انتخاب کتابخانه را توصیه می‌کند. اگرچه ممکن است توسعه دهندگان اصلی جنگو با برخی یا بسیاری از این گزینه‌ها موافق باشند، اما بخاطر داشته باشید که بسیاری از توصیه‌های ما دقیقاً همین موارد است و این‌ها توصیه‌های شخصی هستند که پس از سال‌ها کار با جنگو شکل گرفته اند. در طول این کتاب، ما از روش‌ها و تکنیک‌های خاصی طرفداری می‌کنیم که آنها را به عنوان بهترین روش‌ها در نظر گرفته ایم. ما همچنین تنظیمات شخصی خود را برای ابزارها و کتابخانه‌های خاص بیان می‌کنیم. گاهی اوقات ما شیوه‌های رایج را که ضد الگو می‌دانیم، رد می‌کنیم. برای اکثر مواردی که ما آنها را رد می‌کنیم، سعی می‌کنیم با ادب رفتار کنیم و به سخت کوشی نویسندگان احترام بگذاریم. موارد نادر و معدودی وجود دارد که ممکن است در مورد آنها خیلی ادب نداشته باشیم که این برای کمک به شما برای اجتناب از مشکلات خطرناک است.