Django 4 By Example, 4th Edition
django 187

Django 4 By Example, 4th Edition

کتاب Django 4 By Example, 4th Edition (جنگو 4 با مثال، ویرایش چهارم)، ایجاد برنامه‌های وب کاملا کارآمد که دارای احراز هویت، سیستم مدیریت محتوا، پردازش پرداخت و API‌های RESTful است را آموزش می‌دهد. Django 4 By Example، چهارمین نسخه از سری پر فروش Django By Example است که به شما در ساخت برنامه‌های وب کمک می‌کند. این کتاب، شما را از طریق ایجاد برنامه‌های کاربردی واقعی، حل مشکلات رایج و پیاده سازی بهترین شیوه‌ها با استفاده از رویکردی گام به گام راهنمایی می‌کند.

 

در این کتاب، با ایجاد چهار برنامه مختلف، طیف وسیعی از موضوعات توسعه برنامه وب پوشش داده شده است:

  • یک برنامه وبلاگ: ایجاد مدل‌های داده، view ها، URL‌ها و پیاده سازی یک سایت مدیریت برای وبلاگ خودتان. ایجاد sitemap و RSS Feed‌ها و پیاده سازی یک موتور جستجوی full-text با PostgreSQL.
  • یک وبسایت اجتماعی: پیاده سازی احراز هویت با فیسبوک، توییتر و گوگل. ایجاد User Profile ها، تصاویر بندانگشتی، یک bookmarklet و یک activity stream. پیاده سازی یک سیستم دنبال کننده کاربر و اضافه کردن صفحه بندی با اسکرول بی نهایت به وبسایت خودتان.
  • یک برنامه تجارت الکترونیک: با Celery و RabbitMQ یک کاتالوگ محصول، یک سبد خرید و کارهای ناهمگام بسازید. پرداخت‌ها را با Stripe پردازش کنید و اعلان‌های پرداخت را از طریق webhooks مدیریت کنید. با Redis یک موتور توصیه گر محصول بسازید. PDF فاکتور‌ها را ایجاد کنید و از سفارشات به CSV خروجی بگیرید.
  • یک پلتفرم آموزش الکترونیکی: ایجاد یک سیستم مدیریت محتوا برای مدیریت محتوای چند ریختی. کش کردن محتوا با Memcached و Redis. ایجاد و استفاده از یک RESTful API. پیاده سازی یک چت بلادرنگ با استفاده از WebSocket‌ها و ASGI. ایجاد یک محیط عملیاتی با استفاده از NGINX، uWSGI و Daphne با Docker Compose.

 

ویژگی‌های کلیدی

  • پیاده سازی قابلیت‌های پیشرفته، مانند موتورهای جستجوی full-text، جریان‌های فعالیت کاربر، دروازه‌های پرداخت و موتورهای توصیه گر
  • یکپارچه کردن جاوا اسکریپت، PostgreSQL، Redis، Celery و Memcached با برنامه‌های خودتان
  • اضافه کردن ویژگی‌های بلادرنگ با Django Channels و WebSockets