Django 3 By Example, 3rd Edition
django 364

Django 3 By Example, 3rd Edition

جنگو، چارچوب وب قدرتمند پایتون است ضمن ارائه یک منحنی یادگیری نسبتا کم عمق، توسعه سریع و تمیز و طراحی عملی را ترغیب می‌کند؛ و این سبب می‌شود که چارچوب Django برای برنامه نویسان تازه کار و حرفه ای جذاب باشد. اگر می‌خواهید کل روند توسعه برنامه‌های تحت وب حرفه ای با پایتون و جنگو را یاد بگیرید، این کتاب برای شما مناسب است. شما در طی روند ساخت چهار پروژه حرفه ای با جنگو، ویژگی‌های Django 3، چگونگی حل مسائل رایج توسعه وب، نحوه اجرای بهترین شیوه‌ها و استقرار موفقیت آمیز برنامه‌های خودتان را یاد خواهید گرفت.

در ویرایش سوم کتاب Django 3 By Example، یک برنامه وبلاگ، یک وب سایت نشانه گذاری (bookmark) تصاویر اجتماعی، یک فروشگاه آنلاین و یک پلتفرم یادگیری الکترونیکی ایجاد خواهید کرد. این راهنمای گام به گام، نحوه یکپارچه کردن تکنولوژی‌های محبوب، تقویت برنامه‌های خودتان با AJAX، ایجاد API‌های RESTful و راه اندازی محیط تولید برای پروژه‌های Django را به شما آموزش می‌دهد. در پایان این کتاب، شما با ساختن برنامه‌های تحت وب پیشرفته، به جنگو 3 مسلط خواهید شد.

این کتاب برای توسعه دهندگانی است که پایتون می‌دانند و مایل به یادگیری جنگو به روشی عملی هستند. شاید شما تازه با جنگو آشنا شده باشید و یا از قبل کمی هم می‌دانید، اما می‌خواهید از آن بیشترین بهره را ببرید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا با ساختن پروژه‌های عملی از صفر، در زمینه‌های مرتبط با این چارچوب مهارت پیدا کنید. برای خواندن این کتاب باید با مفاهیم برنامه نویسی آشنایی داشته باشید. در این کتاب فرض شده است که شما HTML و جاوا اسکریپت را می‌دانید.

 

مطالبی که در ویرایش سوم کتاب جنگو 3 با مثال، یاد خواهید گرفت:

  • ساختن برنامه‌های وب واقعی
  • یادگیری ملزومات جنگو، از جمله مدل ها، view ها، ORM، قالب ها، URL ها، فرم‌ها و احراز هویت
  • پیاده سازی قابلیت‌های پیشرفته ای همچون فیلد‌های مدل سفارشی، برچسب‌های قالب سفارشی، cache، میان افزار، محلی سازی
  • ایجاد قابلیت‌های پیچیده ای مثل تعاملات AJAX، احراز هویت اجتماعی، موتور جستجوی full-text، سیستم پرداخت، CMS و RESTful API
  • یکپارچه کردن تکنولوژی‌های دیگر از جمله Redis، Celery، RabbitMQ، PostgreSQL و Channel‌ها با پروژه هایتان
  • استقرار پروژه‌های Django در تولید با استفاده از NGINX، uWSGI و Daphne